Začnite vyhľadávať

hore

Letcké spoločnosti

Wizz Air

L

Maďarsko-poľská nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air vznikla v roku 2003 a sídli v maďarskom Vecsési. Jej prvý let sa konal 19. mája 2004 z poľských Katowíc. Lietadlá Wizz Airu sa orientujú prevažne sa strednú Európu, spoločnosť ale pôsobí na trhoch v Poľsku, Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku, Ukrajine či Českej republike a samozrejme aj u nás, na Slovensku. Flotilu tejto leteckej spoločnosti tvoria výhradne stroje typu Airbus známe svojou výraznou ružovou farbou.

Z letiska Košice spoločnosť Wizz Air zabezpečuje let na londýnske letisko Londýn Luton. Aerolinka ponúka výhodné a cenovo dostupné letenky a časté lety.

Hoci ide o nízkonákladovú leteckú spoločnosť, cestujúci môžu využiť jej zľavový program s názvom Wizz Discount Club alebo taktiež vernostný program Shop & Travel.

Batožinová politika Wizz Air

V cene letenky je malá príručná batožina s rozmermi maximálne 40 x 30 x 20 cm do 10 kg.

Ak si zakúpite PRIORITY NÁSTUP, máte možnosť zobrať si na palubu: 1x príručnú batožinu 55 × 40 × 23 cm do 10 kg + 1x malá batožina (40 × 30 × 20 cm do 10 kg).

Pri letenkách spoločnosti Wizz Air máte možnosť dokúpiť si batožinu na odbavenie v maximálnom počte 6ks a váhou max 10, 20, 26 alebo 32 kg/1 ks.

Môžete si zaregistrovať maximálne 6 kusov podanej batožiny. Spoločnosť Wizz Air zavádza nový typ podanej batožiny s hmotnosťou 10 kg spolu s už dostupnými batožinami do 20 kg a 32 kg. Na checkine môžete odovzdať maximálne 1 kus batožiny do 10 kg, 6 kusov batožiny do 20 kg alebo 6 kusov batožiny do 32 kg. Iné kombinácie podanej batožiny nie je možné zakúpiť online.