Začnite vyhľadávať

hore

Letcké spoločnosti

Je írska nízkonákladová letecká spoločnosť s hlavným sídlom na letisku v Dubline. Spoločnosť bola založená 28. novembra 1984 v Írsku materskou organizáciou Ryanair Holdings.

Ryanair je najväčšia letecká spoločnosť v Európe a takisto najväčšia letecká spoločnosť na svete v počte prepravených medzinárodných pasažierov. Spoločnosť prevádzkuje denne viac ako 1800 letov z 82 základní. K dnešnému dňu spoločnosť Ryanair pôsobí v 40 krajinách s flotilou viac ako 500 Boeingov.

Ryanair oficiálne odštartoval svoje pôsobenie na letisku Košice od nástupu nového letového poriadku 2019. Od apríla 2020 otvoril priame letecké spojenie na letisko Londýn Stansted. Pri ceste do centra Londýna odporúčame využiť Stansted Express. Je to pravidelný vlak, ktorý premáva každých 15 minút. Cesta je pohodlná a trvá približne 47 minút. V súčasnosti Ryanair z Košíc prevádzkuje lety do Londýna, Liverpoolu a Prahy. V letnom letovom poriadku 2024 k týmto destináciám pribudnú priame lety do Zadaru a opätovne po prerušení prevádzky aj do Dublinu.

Batožinová politika Ryanair

Cestujúci môžu bezplatne prepraviť Ryanairom jeden kus malej príručnej batožiny (rozmery max. 40 x 20 x 25 cm – dámska kabelka, pánska taška, notebook, igelitka). Ak si zakúpite prioritný nástup na palubu lietadla, máte možnosť zobrať si so sebou dve príručné batožiny (1 kus väčšej príručnej batožiny  s rozmermi max. 55 x 40 x 20 cm do 10 kg a 1 kus malej príručnej batožiny s rozmermi 40 x 20 x 25 cm)

Iba cestujúci, ktorí si zakúpili prioritný nástup (tzv. Priority Boarding) si budú môcť na palubu lietadla vziať (obe) 2 kusy príručnej batožiny. Platí to aj pre služby Plus, Flexi Plus a Family Plus. (poznámka – Prioritný nástup si možno zakúpiť za 5 € v čase rezervácie letenky, alebo dodatočne za 6 € až do 25 minút pred odletom cez mobilnú aplikáciu Ryanairu.)
Všetci ostatní cestujúci, tzn. tí, ktorí si nezakúpili prioritný nástup, si budú môcť na palubu vziať len 1 kus malej príručnej batožiny (40 x 20 x 25 cm – kabelka, taška, notebook, igelitka), zatiaľ čo ich druhý kus príručnej batožiny (väčší kufor na kolieskach – 55 x 40 x 20, alebo väčšia cestovná taška či batoh) bude umiestnený do podpalubia lietadla.

Pri cestovaní so spoločnosťou Ryanair uprednostnite online check-in (palubnú vstupenku). Zaregistrovať sa môžete 30 dní pred odletom pri výbere miesta na sedenie alebo najskôr 48 hodín a najneskôr 4 hodiny pred odletom bez výberu miesta. Potom je už táto služba nedostupná a na letisku je palubná vstupenka vyhotovená s poplatkom 55 €. Palubnú vstupenku môžete mať buď v elektronickej verzii v aplikácii Ryanair, alebo vo vytlačenej forme.