Začnite vyhľadávať

hore

Letcké spoločnosti

Swiss International Air Lines (SWISS) je najväčším švajčiarskym leteckým dopravcom. S jednou z najmodernejších leteckých flotíl v Európe je SWISS prémiovou leteckou spoločnosťou, ktorá poskytuje priame lety z Zürichu a Ženevy, aby udržala Švajčiarsko v spojení s Európou a svetom. SWISS je súčasťou skupiny Lufthansa a je tiež členom Star Alliance, najväčšej svetovej aliancie leteckých spoločností.

Jediné priame letecké spojenie Slovenska so Švajčiarskom prináša pre cestovateľov nové možnosti letov do množstva destinácií v sieti SWISS. Medzi diaľkové destinácie, veľmi dobre dostupné s pohodlným prestupom v Zürichu, patria Tel Aviv, San Francisco, São Paulo, Johannesburg, Montreal, New York, Miami, Chicago, Boston, Bangkok, Hongkong, či Šanghaj. Spomedzi európskych destinácií môžete v Zürichu veľmi jednoducho prestupovať na lety do Milána, Štokholmu, Ženevy, Benátok, či Valencie. 

Batožinová politika SWISS

V cene letenky Economy light máte k dispozícii príručnú batožinu s hmotnosťou maximálne 8 kg a rozmermi 55cm x 40cm x 23 cm alebo cestovnú tašku s rozmerom max. 57 x 54 x 15 cm. V triede Economy classic máte okrem príručnej batožiny v cene aj zapísanú batožinu do 23 kg a možnosť výberu sedadla. Pri cestovaní business triedou máte k dispozícii dve príručné batožiny – každá do 8 kg a 2x batožinu do podpalubia do max. 32 kg. Rozmer batožiny však nesmie prekročiť 158 cm (šírka + výška + hĺbka). Každá väčšia batožina bude prepravovaná ako nadrozmerná (excess baggage), ani tá však nesmie prekročiť celkový rozmer 292 cm. Biznis trieda navyše ponúka aj salónik, jedlo a nápoje, priority boarding či možnosť prázdneho stredného sedadla.

Viac informácií nájdete na stránke SWISS.